1. a 2. turnaj

Začátek nové sezóny proběhl na výbornou za plný počet bodů, pokračování už tak slavné bohužel nebylo… Asi by nám prospělo trénovat střelbu, střelbu a ještě jednou střelbu…

Inseminátors vs. FBC Žraloci Příbram B 8:3

První zápas byl až do třetí třetiny solidní přetahovaná a o výsledek. Prohrávali jsme už 0:2, ale pak si vzal slovo oslavenec Samr a proměnil jednu ze svých šancí. Ve druhé třetině ještě skóroval Milánek, ale to nejlepší mělo teprve přijít.

Jedna z nejpovedenějších třetin v historii Inseminátorů byla ta třetí. Dali jsme celkem 6 branek a soupeř se nezmohl ani na jednu. Nejprve na 3:3 vyrovnal svým druhým gólem Samr z trestného střílení. Poté zakombinovala dvojice Beny x Kosťa a první jmenovaný nás dostal do vedení 4:3. Poté se třemi po sobě jdoucími brankami blýsknul Milánek, když mu 2x asistoval Luky a 1x Jeban. Skóre uzavřel „kapitánskej“ a šlo se na párek. Konečný výsledek 8:3.

Inseminátors vs. TJ Tatran Sedlčany Florbal 6:4

Samr pokračoval ve svém velkém narozeninovém výkonu a potřeboval jen pouhých 35 vteřin na rozvlnění síťky za zády sedlčanského gólmana. Soupeř sice brzy srovnal, ale konec třetiny patřil nám, přesněji zásahu Lukyho po Filipově asistenci. Ve druhé části hry jsme dostali trošku za uši. Polevili jsme a nechali soupeře 3x skórovat. Jediný Kosťa se zmohl na odpor a svým gólem průběžný výsledek alespoň zkorigoval.

0:07 a 0:14… Během takto krátké chvíle přišla naše raketová odpověď. Nejprve dvojička Kosťa x Netol předvedla své „defenzivní“ umění a pak hned po vyhraném buly bleskoakce duetu Luky x Milánek, kde prvně jmenovaný krásně asistoval a druhý zkušeně proměnil. Skóre uzavřel opět Cajda – 6:4.

V obou zápasech jsme prohráli pouze jedno jediné buly a v obou zápasech se výborně předvedla gólmanská posila Johny.

Inseminátors vs. ForTel TJ Sokol Kobylisy C 3:3

Co k tomuto zápasu napsat? Asi jeden z nejslabších soupeřů, proti kterým jsem hrál. O to smutnější je remízový rezultát. Jedna věc je, že jsme přijeli pouze v 6 lidech do pole, takže se střídal pouze post a za post. Někteří atletičtěji vybavení jedinci, jako třeba Netol, si dali i 36 minut bez střídání. Půl zápasu jsme vedli 1:0, když v první třetině prostřelil gólmanku soupeře Beny. Pak se dlouho nic nedělo, teda až na to, že jsme spálili asi 20 tutových šancí… Nejmarnější byl bezesporu Milánek, který z metru místo prázdné brány trefil břevno (dle rozhodčích, dle mě to byla ta vnitřní konstrukce) a neproměnil ani samostatný únik, když vypíchnul poslednímu hráči soupeře balónek.

Branku na 1:1 jsme obdrželi ve druhé třetině. Na konci poslední části hry ale přišla parádní kombinace všech hráčů na hřišti, kterou zakončil se štěstím Jeban – 2:1. Bohužel jsme za půl minuty dostali smolnou vyrovnávací branku… Opět se zde projevila naše nezkušenost s taktickým závěrem v zápasech, kdy vedeme… – 2:2.

Chtěli jsme to ještě zkusit, ale tragicky hrající Milánek fauloval za naší brankou soupeře, který dostal výhodu a pouhé jeho stínování už nestačilo – 2:3. Naštěstí jsme byli schopní se ještě dostat do útoku a do několika zakončení a šťastnou střelou z úhlu vyrovnal Beny – 3:3. V tomto zápase se velmi dařilo Filipovi – 3x asistence.

Inseminátors vs. Las Plantas 2:4

Začali jsme dobře. Čekali na jejich chyby na vlastní půlce. Soupeř nám nabídnul hned z kraje zápasu početní výhodu, kterou jsme využili. Jeban si včas všimnul úplně volného Milánka na pravé straně, míček mu posunul přesně a trefit branku už nebyl problém – 1:0. Dál jsme bránili a blokovali střely. Obránci by asi mohli vyprávět a ukazovat modřiny… Třetinu jsme dotáhli do úspěšného konce.

Síly začaly rychle ubývat, ruce neposlouchaly. Na konci druhé třetiny jsme dostali 2 smolné góly po prapodivných odrazech. Ve třetí části jsme tahali nohy z medu, nicméně do šancí jsme se i tak dostávali. Bohužel se opět projevila naše uspěchanost v zakončení a nepřesnost. Plantážníci nám dali další 2 branky. Lašák, navrátilec ze sportovního důchodu, chytal parádně, ale bohužel to nestačilo. Nejhezčím gólem dne se se zápasem rozloučil Beny, když vymetl levou šibenici – 2:4.

Autor: Milánek

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.