10. turnaj

Bližší info k poslednímu turnaji v sezóně 2013/14 níže v článku.

Inseminátors vs. TJ Sokol Královské Vinohrady D 11:2

Neveklov! Tahle díra daleko za Prahou byla svědkem našeho rozloučení se sezónou 2013/14. Loučení to bylo celkem úspěšně. Výhra v druhém ranním zápase hracího dne byla naší první od ledna… Chuť vítězství jsme si tak opět rádi připomněli a dá se směle říct, že ve velkém stylu!

Aktivitou v úvodní třetině hýřil hlavně Beny, který si za prvních 12 minut připsal 1 gól a 2 asistence. Vedli jsme 3:0 a zdálo se, že je vše na nejlepší cestě ke třem bodům. Radost nám trochu zkalila snižující branka soupeře – 3:1.

Druhá část byla na branky velmi chudá. Padnul jen jeden gól z hole Milánka, který trefil přesně odkrytou část branky nad levou nohou gólmana. Soupeř se nedostával k zakončení, ani do žádných větších šancí.

Poslední část byla střeleckým koncertem – v rozmezí několika málo sekund se trefila trojice Beny, Milánek, Cajda. Tři krásné branky nás posunuly k vítězství. Odevzdaný soupeř se sice ještě snažil, ale jeho snaha byla spíš jen platonická. Zápas se dohrával pod naší taktovkou, určovali jsme tempo hry, vytvářeli gólové situace… Našimi dalšími střelci byli – Cajda, Samr, Beny a Filip.

Inseminátors vs. Fbk 1996 Příbram 5:6

Namlsaní z dvouciferné výhry jsme nastoupili na hřiště jako mistři světa… Ale co se nestalo, soupeř podnikl pár nebezpečných akcí dřív, než jsme se stačili na hřišti rozkoukat. Nic nám nešlo. Balónek odskakoval, ruce neposlouchaly, nohy stály… První třetinu jsme odehráli tragicky a zaslouženě ji prohráli 0:5.

Ve druhé části jsme dali tři branky. Důležité branky. Nejprve se trefil skvěle hrající Beny proměnivší Lukyho příhru v náš první úspěch. Poté se střelecky prosadil Milánek, který nekompromisně trefil z první přihrávku Filipa ze středu hřiště. Třetí úspěch přidal Filip ranou z půlky hřiště. Soupeř svoje vedení sice ještě o branku navýšil, ale hlavy jsme nesklopili a bojovně nastoupili do závěrečné části.

Snížení na 4:6 přišlo pět minut před koncem. Filipova rána v přesilové hře se nám započítala jako čtvrtý gól. Poté se zaskvěl Luky, který využil Milánkovu přihrávku zpoza branky – 5:6. Bojovali jsme, rvali jsme se o úspěch, o vyrovnání… Během posledních dvou minut byly slyšet 3 tyčky za zády gólmana soupeře. Byli jsme blízko vyrovnání, ale bohužel se to nepodařilo. I tak jsme ukázali charakter a sílu inseminátorů!

V konečné tabulce kanadského bodování máme v první desítce 2 hráče, což považuju za úspěch! Tímto jim gratuluji a koho zajímá, kdo to je, nechť se sám podívá ;-)…

https://www.cfbu.cz/redakcni_system/index.php?tabulka=1&soutez=5132

Konečná! Tímto článkem se loučím s kariérou „pisálka“ a předávám po 5 letech štafetové imaginární pero, nebo spíš klávesnici, mladším inseminátorům. Všem svým věrným čtenářům děkuju za přízeň. Náš florbalový mikrosvět už budu obohacovat pouze jako hráč ;-)…Milánek

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “10. turnaj

  1. Děkuju Ti Milánku za všechny Inseminátory za perfektně odvedenou práci u pomyslného zpravodajského „pera“. Nutno zmínit, že ostatní budou mít těžkou úlohu, protože jsi nastavil laťku hodně vysoko. 🙂 Díky, JB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *