3. turnaj: Výjezd k Berounu za prvního sněhu letošní zimy.

Další turnaj se konal ve Dvoře Králové, kde není moc oblíbená hala. Povrch je kluzký a světlý, vše co florbal nepotřebuje. Na turnaj jsme dorazili v 10 do pole, tedy ideální počet. Ideální už nebylo rozložení, protože čistokrevní obránci byli jen dva. Do obrany se tak před příjezdem Ondry na druhý zápas postavili Jeban s Davidem.

Inseminators – IBK Kubánský Klan 1:2

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti soupeři, který jako jediný neztratil ještě bod. Předešlý turnaj jsme měli taky možnost jejich zápas vidět a tak jsme věděli, že nás čeká opravdu kvalitní soupeř. Zápas začal tím nejhorším možným způsobem. Už ve 23. vteřině se soupeř ujal vedení po přinejmenším šťastném odrazu od nohy soupeře. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Bohužel se nám střelecky nedařilo a skoro celý zápas jsme museli čekat na naši první trefu. Zato Klan své skóre navýšil ve druhé třetině. Jestliže při hře 5:5 byl mezi námi zápas velice vyrovnaný, tak při přesilovce ukázal soupeř svoji větší kvalitu. Zatímco my jsme měli problém při naši výhodě udržet vůbec míček, tak ačkoli jsme nedostali z oslabení gól, tak z pohledu obránce můžu říct, že jejich přesilovka byla hodně nepříjemná. Na početních výhodách bychom měli zase zapracovat, protože takto vyrovnané zápasy budou rozhodovat právě přesilovky. Zápas nakonec zdramatizoval Venca perfektní střelou, ale další šance na vyrovnání už nepřišla. Škoda ztracených bodů, ale z podaného výkonu jsme mohli mít dobrý pocit. Hráli jsme vyrovnaný zápas zřejmě s favoritem soutěže, který mohl skončit opravdu jakkoliv.

Noxa Ruzyně – Inseminators 3:3

Zato z druhého zápasu cítíme asi všichni ještě hořkou pachuť. S kvalitativně horším týmem jsme tuto sezónu ještě nehráli, ale přesto jsme si tři body neodnesli. Do vedení nás dostal Venca, ale soupeř ve druhé třetině vyrovnal, kdy jsme opět nedokázali držet kosočtverec v průběhu oslabení. Výkřiky Jarina „drž píču!!“ zřejmě nebyly slyšet. Na začátku třetí třetiny obnovil naše vedení Lukáš a vypadalo to, že přidáme ještě další góly a vítězství si pohlídáme. Jenže skóre jsme nenavýšili a naopak se soupeři podařilo po mém trapném zaváhání vyrovnat. Noxa se dokonce ujala vedení z kraje poslední minuty. Sice po jasném faulu na Netola, ale to měli oba sudí zřejmě zrovna zavřený oči. Naštěstí nás od ostudy zachránil v power-play Tomáš Bílek po pěkné souhře. Už to vypadá, že Tomáš bude na góly v posledních vteřinách specialista. V tomhle zápase, ale neměl být zapotřebí. V tu dobu jsme měli mít už pojištěné tři body. Zatím rozhodně náš nejslabší zápas v této sezóně.

Večer už to šlo všechno líp! Remíza s Lev Praha se počítá!

Autor: Filip Cajthaml

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.