4. turnaj

Ze šesti možných bodů jsme nakonec z Berouna přivezli jen tři.

Inseminátors vs. Fbk Neveklov 7:6

V tomto šíleném zápase se skóre pohybovalo jako na houpačce. Každý chvilku tahal pilku. První branku jsme obdrželi my, ale bleskurychle na ni odpověděl Beny střelou zpoza hráče. V první třetině jsme hráli 2x v oslabení a chvilku i 4 na 4, ale žádná jiná branka už nepadla.

V druhé části šel do vedení opět soupeř, ale gólová odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve Milánek vykombinoval pohlednou akci s Cajdou a pak ten samý hráč skóroval po přesné nahrávce Vency. Soupeř před koncem prostřední části využil naší nedůslednosti v obraně a vyrovnal – 3:3 a šlo do třetí třetiny.

Uplynulo pouhých 10 vteřin, a i když jsme vyhráli buly, dostali jsme branku – 3:4. Ale opět jsme se zvedli a Luky v situaci dva na nikoho využil přihrávku Vency – 4:4. Potom sám mistr přesných přihrávek Venca prostřelil gólmana – 5:4 a na něj navázal Strakoš, když dorazil Milánkovu střelu do brankáře – 6:4.

Vedení o 2 branky slibovalo poklidný konec zápasu… Jenže! Soupeř to nevzdal a využil našich laciných chyb. Dvěma góly se dotáhnul na vyrovnané skóre 6:6 a do konce zápasu zbývalo 25 sekund. Vrhli jsme všechny síly do útoku a ze závaru před brankou soupeře vytěžili vítězný gól! Filip ze vzduchu v chumlu hráčů trefil míček přesně a v čase 11:59 bylo rozhodnuto!

Nutno podotknout, že i v takto vypjatém závěru došlo z naší inseminátorské strany na gesto fair play, kdy měl být hráč soupeře vyloučen za ruku, která nebyla. Po vysvětlení situace se tedy přesilovka nehrála a zápas se dohrával v plném počtu hráčů na obou stranách.

Inseminátors vs. FC Astra 5:10

Bída a utrpení. Přitom začátek zápasu ničemu takovému nenasvědčoval. Otevřeli jsme skóre v přesilovce, když Milánek našel zpoza branky přesně hůl Filipa, který osamocen před gólmanem neminul a navázal tak na svůj veleúspěšný závěr z minulého zápasu. Další branku přidal přesnou střelou k tyči Beny po přihrávce Samra. Soupeř v první části pouze snížil.

V prostřední třetině se bohužel projevilo něco, na co jsme dosud nebyli zvyklí. Dostali jsme šest branek, z toho minimálně 4 byly jako přes kopírák. Špatně odbráněná situace, chybné přebírání hráčů při bránění, nedůslednost v osobních soubojích… to všechno postupně směřovalo k nepěknému konci. Za nás se ve druhé třetině trefili Strakoš a Samr.

V závěrečné části jsme ještě zapnuli motory a zkusili se zápasem něco udělat. První (a poslední) naději vykřesal krásnou dalekonosnou střelou Venca, když využil situace, kdy bylo zabráněno brankáři Astry ve výhledu. Pak už skóroval jenom soupeř. Ze závěrečného tlaku jsme vytěžili jen pár šancí, ale branku už žádnou.

Herních nedostatků z naší strany bylo spoustu. Mimo jiné chyběla střelba od obrany, důsledné vracení se při obranných situacích atd. Soupeř hrál něco takového, co bychom rádi hráli i my – nahazované míčky na útočníky, dvě až tři přihrávky a zakončení. Soupeř nám ukázal jasně, jak se to má správně hrát.

Autor: Milánek

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “4. turnaj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *