7. turnaj: Dramatická lednová neděle

Inseminátors vs. SK Kladno Raisins        5:5

O souboji s Kladnem jsme mluvili jako o zápase, který rozhodne o postupu do 6. ligy. Poslední lednová neděle a vidina dramatického zápasu na Zličíně přilákala do ochozů i 5 našich nejvěrnějších fanynek (snad jsem na nějakou nezapomněl :-)…). Úkol zněl jasně: číslo 33 se nesmí dostat do šance a proto je na něj nasazena osobka od všech našich centrů. Bohužel tento krok nevyšel a tento hráč dohrál zápas se třemi kanadskými body (1+2).

My jsme dávali góly jen v první a třetí třetině. Náš úspěch č. 1 má „na svědomí“ Cajda, který se prosadil po přihrávce Milánka. Hned vzápětí padla další branka, kdy zblízka skóroval Samr (je to dle zápisu, ale mám pocit, že to bylo jinak 🙂 ). Potom si připsal první nahrávku hráč soupeře č. 33, když lehce obešel nedůsledně bránícího Kosťu a naservíroval krásnou přihrávku na svého spoluhráče, který bez problému zakončil. Poslední slovo v první třetině jsme měli ale my! Milánek s Cajdou si při své spolupráci vyměnili role a prvně jmenovaný zakončil akci střelou od levého mantinelu do pravého horního růžku soupeřovy svatyně.

Ve druhé části jsme inkasovali 2 branky a žádnou nevstřelili. Naše herní letargie byla eskalována spoustou vyloučení, kdy musel vzadu vypomáhat i náš Jarda „Rypy“ Jágr. Těch našich nedovolených zákroků (především sekání) tam bylo opravdu moc. Myslím, že je to i důsledek našich pondělních tréninků, kde jsou tyto zákroky přecházeny bez povšimnutí…

Poslední část hry začala skvěle. Černoch trefil odkrytou branku a bylo veselo. Bohužel jen několik sekund, protože soupeř zanedlouho vyrovnal a poté (po obrovské chybě špatně bránícího Milánka) zvýšil na 5:4. Naštěstí soupeř fauloval a nabídnul nám tak možnost hrát přesilovku. Logicky jsme do hry vyslali 6 hráčů do pole a tento taktický prvek přinesl své ovoce. Zpoza branky centroval Tomáš a Milánek nekompromisně zavěsil – 5:5.

Sice jsme z tohoto zápasu chtěli 3 body, ale v kontextu s dalšími zápasy tohoto dne je i 1 bod zlatej 🙂

Branky a asistence: 2x Trnka (Cajthaml D., Bílek), Kejdana (Bílek), Cajthaml D. (Trnka), Černý (Štěpán)

Rada pro další turnaj: omezit zákroky na vyloučení – sekání, hákování, kecání

Hvězdy z našich řad: všichni, kteří makali a nenechali se zbytečně vyloučit

Úroveň zápasu: *** a půl (max je 5 *)

Inseminátors vs. FK Spartak Praha          2:1

Tento zápas jsme plně herně kontrolovali (i když výsledkově to tak ani nevypadá…). Hrálo se převážně na polovině soupeře, měli jsme spousty šancí, které buď fantasticky zlikvidoval gólman soupeře anebo jsme netrefili branku. Vyhráli jsme první třetinu 1:0, kdy jako první protrhl střeleckou smůlu Kosťa (pravej horní vingl) po Tomášově přihrávce. Ve druhé části jako jediný skóroval Beny a Tomáš si zde připsal svou druhou asistenci. Ve třetí třetině nám soupeř svým faulem na Milánka nabídl možnost trestného střílení. Sám faulovaný se odhodlal trestné střílení absolvovat a aplikovat v něm způsoby okoukané v televizi (ale jak trefně poznamenal Lukáš – curling bude až ve Vancouveru 🙂 ). Neúspěšné trestné střílení nám alespoň ponechalo možnost hraní přesilovky. Nicméně jsme už žádný další gól nevstřelili a nebýt náhodného úspěchu soupeře 3 sekundy před koncem, tak ani neinkasovali. Alespoň Lašák ušetřil… 🙂

Branky a asistence: Kostelník (Bílek), Benák (Bílek)

Rada pro další turnaj: pilovat zakončení – pilovat, pilovat a zase pilovat

Hvězdy z našich řad: Bílek, Kostelník, Benák

Úroveň zápasu: *** (max je 5 *)

Využijte diskusi pod článkem pro úpravu nepřesných informací, pokud se v článku nějaké vyskytují.