7. turnaj: Ranní návštěva Kladna

Za třeskuté zimy a v nekřesťansky ranních hodinách jsme se vydali směr Kladno za dalšími soutěžními zápasy. Za tyto zážitky a propálený benzín děkujeme pražskému Kubánskému Klanu. Kluci, jsme rádi, že jste ušetřili na hale a my to s ostatními pražskými týmy doplatili na benzínu. Hlavně je fajn, že samotný pořadatel tam byl „včas“ a my jsme „nemuseli“ čekat na zahájení prvního zápasu.

Inseminators – Fbk Olymp Praha B 2:3

Něco po osmé hodině bylo již hřiště konečně připraveno a my jsme se mohli vrhnout na našeho prvního soupeře. Jednalo se o těsného souseda v tabulce, takže v boji o údržení šlo o důležitý zápas. V prvním vzájemném útkání jsme je porazili a na to jsme chtěli určitě navázat. Nicméně z výsledků a občas ze hry šlo odpozorovat, že se od tohoto zápasu určitě zlepšili. Svoji roli hraje určitě to, že mají trenéra. Tak už to holt u B týmů bývá. Začátek sezóny špatný a pak to nahánějí v druhé polovině.
Celkově šlo o dost vyrovnaný zápas, kde šance byly určitě na obou stranách. Teď si uvědomuju, že tohle píšu snad o každém zápase, ale co mám pořád vymýšlet! 🙂 Každopádně škoda je určitě dvou obdržených branek těsně před koncem třetiny. Jednou v první a poté v druhé, což si matně vzpomínám, že bylo z poměrně zbytečného oslabení. Na 3:2 jsme snižovali krátce po 3 minutě poslední části, takže na zvrat bylo stále dost času. Nicméně přes pozorného a disciplinovaného soupeře jsme si již bohužel neprosadili a tak si velice důležité tři body odnesl Olymp.

Inseminators – Noxa Ruzyně 9:1

Tady už jsme museli bodovat za každou cenu. Jednoznačně nejslabší soupeř z celé soutěže, se kterým jsme dříve ostudně ztratili dva body. Motivace tedy bylo dost. Body jsme potřebovali jako sůl a k tomu měla ještě většina z nás v hlavě tu zbytečnou remízu z úvodu sezóny. Skóre jsme otevřeli hned v první minutě, což nám určitě pomohlo. Soupeř sice brzo vyrovnal, ale my jsme ještě rychleji získali své vedení zpět a první třetinu jsme uzavřeli za stavu 4:1. Hráli jsme naši hru, nenechali se vtáhnout soupeřem do jejich unaveného florbalu plného faulů a díky tomu vypadal zápas úplně jinak, než ten náš první vzájemný. Zápas byl po první třetině jen otázkou skóre, které jsme zaslouženě navýšili až na konečných 9:1.

Autor: Filip Cajthaml

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.