8. turnaj: Inseminátore, kamaráde, můžeš mluvit?

„Tak jaká u tebe? – Ty vole ani se neptej Milane, vždyť to je v prdeli celý! To je konec ty vole! Titanic se potápí, bárka jde ke dnu, rozumíš? Já jsem v prdeli Milane. Ty vole já už nemůžu, jestli mi rozumíš. – Ale já myslím, že to klapne, když se do toho nebude nikdo srát! – Ty vole Milane, já říkám, že to všechno stojí za vyližprdel! Mě bolí hlava jak střep.“

„Hele vždyť voni maj všichni bodů jak máku a my máme úplný hovno. Hele Milane, ale počkej, my spadnem do druhý ligy, tam je to celý vo hovně! – Prosímtě nemluv mi o hovně, buď tak hodnej.“

Inseminators – SK Florbal Benešov B 2:5

K dalšímu zápasu jsme se sešli ve známém Králově Dvoře a v našem prvním útkání dne jsme se střetli s týmem, se kterým jsme v této sezóně ještě neměli tu čest. Sešli jsme se skoro v ideálním počtu. Obrana byla v kompletní sestavě a v útoku byl jeden hráč navíc nad dva útoky. Člověk už se bál, že obranu stáhneme na dva hráče a uděláme tři útoky, ale to se naštěstí nestalo. 🙂 První Českohrabákovolipský útok jsme nechali beze změny a v druhém útoku se střídali čtyři Inseminátoři.
Těžko takto zpětně zápas nějak originálně popsat. Byl prostě tak strašně podobný spoustě zápasům, které jsme už letos odehráli. Vyrovnaný zápas na obě strany, kdy prostě soupeř vstřelil více branek a jak by řekl expert České televize: „dneska to bylo o gólech“. V zápase jsme ani jednou nevedli. Po většinu zápasu bylo skóre vyrovnané nebo vedl Benešov o jednu branku. Až v polovině poslední části nám odskočili na rozdíl dvou branek. Nutno tedy taky podotknout, že Jarin měl jeden ze svých nejlepších zápasů a vlastně dnů a ve spoustě situacích nás výrazně podržel. Na závěr jsme zkusili ještě power-play, ale tu využil naopak soupeř a pečetil utkání gólem do naší prázdné brány.

Inseminators – IBK Kubánský Klan 3:5

Další utkání jsme sehráli s vedoucím celkem tabulky a se kterým jsme i v prvním vzájemném střetnutí sehráli velice vyrovnanou partii. Osobně musím říct, že pro mě to byl jeden z nejlepších florbalů, co jsem si v poslední době zahrál. Hrál se rychlý kombinační florbal bez zbytečných sekacích faulů, ale zároveň s velkým nasazením a čistou hrou do těla. Bylo to „nahoru dolů“ a pěkné florbalové akce byly k viděný na obou stranách. K tomu se přidaly ještě vynikající výkony obou brankářů. Utkání bylo o to zajimavější, že skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Vedení se ujal soupeř, ale ještě v první části jsme stačili srovnat. Druhá třetina skončila bez branek a tak bylo v poslední části vše otevřené. Tam se hned zkraje ujal znovu vedení soupeř, ale záhy zakombinovali borci z České Lípy a bylo to 2:2. Na první naší brance se také podílela kombinace prvního útoku, takže rozhodnutí nezasahovat do jeho složení bylo určitě správné. Třicet vteřin poté nás poslal do vedení Jirka krásnou střelou do šibenice. Na něj velice netypický gól, protože nestřílel zpoza brány nebo těžkého úhlu. 🙂
Bohužel vedení se nám nepodařilo udržet. Dostali jsme dva poměrně laciné góly a tři minuty před koncem jsme měli zase jednobrankové manko. Místo vyrovnání přišel uklidňující gól pro Kubánský Klan a ten už si závěr pohlídal.

Naši situaci vystihuje úryvek ze hry Ivánku, kamaráde a teď se kromě snahy získat co nejvíce bodů musíme také spolehnout na to, že nám pomůžou výsledky ostatních týmů a dokonce i výsledky v ostatních divizích. Osobně říkám, že není až tak důležitý, jestli hrajeme „šestku“ nebo „sedmičku“ s ohledem na to, co je výš, ale je to dost důležitý s ohledem na to, jaký si kde zahrajeme florbal. Když už kvůli ničemu jinýmu, tak kvůli zápasům, jako byl ten s Kubánským Klanem bychom měli udělat maximum, abychom nespadli. Tu sekanou a plácanou, co se hraje o soutěž pod námi, už prostě nechci hrát!

Autor: Filip Cajthaml

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *