8. turnaj: Šest „zlatých“ bodů z Radlic

V nafukovačce v Radlicích jsme se v téhle sezóně ocitli podruhé a chtěli jsme navázat na minulé šestibodové vystoupení. To se nám s trochou štěstí povedlo a tak si můžeme zapsat do tabulky plný počet bodů. Děkujeme všem fanynkám a fanouškům za podporu na hřišti 🙂

Inseminátors vs. FC Bourbon SK Praha  4 B         6:3

Mezi boji pod pěti olympijskými kruhy jsme si našli čas i na florbalový turnaj, který byl velmi očekáván, neboť jedním ze soupeřů byl i poslední celek tabulky, jenž v minulém kole dokázal sebrat všechny body za výhru Kladnu Raisins.

Utkání jsme začali asi jako ČR v zápase proti Lotyšsku – tzn. výborně. První gól vsítil Tomáš po přihrávce Samra. Druhou branku vstřelil Cajda (pro něj netypicky slušnou střelou 🙂 ). Vyhráli jsme první třetinu pouze 2:0, ačkoli šancí bylo obrovské množství. Druhá část hry se nám moc nepovedla. Několikrát jsme nechali soupeře zakončit a ten si s tím poradil tak, že nám během 12 minut nastřílel 3 branky. Naštěstí jsme mu to oplatili stejným způsobem – jmenovitě Beny, Černoch a Tomáš.

Třetí třetina vyzněla pro nás. Opět jsme měli spoustu příležitostí ke skórování, nicméně se ujala jen jedna jediná střela z hole Milánka a tak jsme tuto třetinu vyhráli jen 1:0.

Dá se konstatovat, že soupeř nás ani moc nezlobil, takže konečné skóre odpovídá průběhu zápasu.

Branky a asistence: Bílek (Kejdana), Cajthaml D., Benák (Bílek), Černý (Štěpán), Kejdana (Bílek), Trnka (Kostelník)

Rada pro další turnaj: nenechat lehčího soupeře zbytečně dostat zpátky do zápasu

Hvězdy z našich řad: Bílek, Kejdana, Cajthaml D.

Úroveň zápasu: ** a půl (max je 5 *)

Inseminátors vs. FBK Wildcats Praha    5:3

Velmi napínavý, vyhecovaný a zároveň velmi atletický, byl druhý zápas předposlední únorové neděle. Tomuto týmu jsme měli co vracet! V minulém zápase nás o gól porazil, a proto jsme se na tento zápas těšili a doufali jsme, že pomsta bude sladká… Taky že byla 🙂

Opět jsme začali výborně. Úvodní třetinu načal nádherným gólem be(j)k Netol J, když se odhodlal opustit obranu a vydal se na výlet k soupeřově svatyni. Další krásnou branku vsítil Cajda, na kterou mu nahrál Kosťa, pro nějž to byla již druhá asistence v tomto zápase.

Začátek druhé části hry jsme podcenili a naše oblíbená „čeking lajn“ obdržela branku již po 17 sekundách. Poté dostal soupeř znovu chuť do zápasu a dalším svým gólem vyrovnal na 2:2. V polovině zápasu jsme se dočkali standartky z celkem dobrého místa. Rozehrávky se ujali Cajda s Milánkem a po střele druhého jmenovaného nebyl pro Lukáše už problém doťuknout volně ležící balónek do prázdné branky – 3:2!

Napínavý závěr zápasu byl tady! Soupeř 5 minut před koncem vyrovnal na 3:3 krásnou sóloakcí svého nejšikovnějšího hráče. Vrhli jsme se do závěrečného náporu. Naše nátlaková hra působila na soupeře velmi efektivně a ten chyboval. Šli jsme za vítězstvím. Na hřiště se dostala druhá formace, která soupeře v jeho obraném pásmu natolik zamotala, že pro Benyho nebyl problém trefit do branky balónek, který mu luxusně (tedy přímo na čepel) poslal Tomáš. Haleluja! To samé si tito dva zopakovali ještě jednou o minutu později – 5:3.

Perfektně odmakanej zápas od všech!

Branky a asistence: 2x Benák (2x Bílek), Netolický (Kostelník), Cajthaml D. (Kostelník), Hrabák

Rada pro další turnaj: takhle makat v každém zápase tak šestá liga volá 🙂

Hvězdy z našich řad: Bílek, Kostelník, Benák

Úroveň zápasu: **** (max je 5 *)

Odposlechnuto ze střídačky:

1. téma: Přihrávky na volné obránce

Ano, chápu námitky obránců a ano, chápu i postoj útočníků. Jako obránce jsem si hru vyzkoušel, tak vím, že místa tam je na střelu dost. A jako útočník zase znám ten pocit – rudo před očima a soupeřova branka – střela za střelou. Pravda bude někde mezi. V sedmé lize nám asi stačí hrát jen dopředu, ale pokud myslíme na postup, je nutné naučit se přihrávat i dozadu.

Teď je řada na obráncích, aby nám útočníkům dokázali, že ty jejich „bomby od modrý“ nebudou lítat 2 metry nad břevno. Jde o to trefit brankový prostor jakkoliv rychlou střelou, ale hlavně trefit (už kvůli možné teči či dorážce).

2. téma: Rychlost střídání jednotlivých trojic

Je nás hodně a všichni chceme hrát a být na hřišti. U obrany je to snadné, ve čtyřech lidech se točí jedna dvojice s druhou. V útoku se točíme tři trojice. Třetina má 12 minut. Aby to bylo správně, mělo by se střídat po minutě (každá trojka tam pak bude 4x za třetinu). Jenže se zdá, že je to nereálné… Pro nás ideální časový úsek je 80 sekund… Takhle by se každý útok dostal do hry 3x… Chtělo by to zavést míček za branku (obránci), počkat až se vystřídá, a založit nový útok (a ne aby se hrálo furt bez rozmyšlení dopředu).