9. turnaj: Samrhurka a 7 florbalistů…

Bylo nebylo… Turnaji v Berouně předcházelo mnoho úskalí. Velikonoční absence, nemoci a zranění. A tak jsme se sešli v osmi lidech do pole bez brankáře… Naštěstí bez dlouhého přemlouvání oblékl gólmanskou výstroj Samr a mohlo se začít…

Inseminátors vs. FBC Texas 4:3

Řekli jsme si, jak budeme hrát, a to jsme dodržovali. Naše herní strategie se odvíjela od počtu hráčů do pole. Jeden na střídání do obrany a jeden do útoku. Stáli jsme na vlastní polovině a čekali, co předvede soupeř. Texas je běhavým týmem. Útočníci byli neustále v pohybu, přebíhali ze strany na stranu, měnili si pozice a obránci ovládali střelu z dálky.

Již v 6. minutě jsme obdrželi první gól z dálky. Následovala druhá trefa o 5 minut později. Mezitím měl Samr spoustu výborných zákroků. Ve druhé části jsme dostali třetí branku a začínal se rýsovat nepříjemný výsledek. Nedá se říct, že jsme byli horším týmem, ale když už jsme se z brejku dostali do šance, neproměnili jsme ji.

Až přišla 9. minuta druhé třetiny – rozehrávka Benyho z půlky a teč Milánka k volnému Cajdovi – sníženo na 1:3. Začali jsme být nebezpečnějším týmem. V polovině poslední třetiny se prosadil Jeban po asistenci Kosti – 2:3. Vyrovnání zařídil „kapitánskej“, kdy ho přesným obloučkem našel Milánek – 3:3. Naše radost byla veliká, ale stále jsme dodržovali taktické pokyny, které jsme si dali.

Nutno dodat, že soupeře v tuhle chvíli ničil Samr – super výkon + štěstí nás zachránily od dalších inkasovaných gólů. Pak se z ničeho nic vydal na ofenzivní výlet Filip, prosmýknul se mezi dvěma hráči a poslal balónek na hokejku Milánka, který bekendem rozhodnul zápas. 4:3!!! Beny se sice ještě nechal vyloučit, ale i 6 na 4 jsme zvládli a po dlouhé době pocítili radost z vítězství!

PS – všechny naše góly šly po zemi 🙂

Inseminátors vs. SK Florbal Benešov B 4:8

Po krásném zápase jsme se chtěli pokusit o další tříbodové představení. Dvě třetiny nám vše vycházelo, jenže potom došly síly… Branku jsme dostali hned v první minutě. Odpověď přišla záhy, když Milánek propálil z pravé strany gólmana Benešova. Do vedení nás poslal Beny, když střelou švihem nedal soupeři šanci. Jenže vedení jsme do konce třetiny neudrželi – 2:2.

Druhá část byla dost podobná té první… My jsme měli šance, soupeř měl šance. Opět jsme si nepohlídali začátek třetiny – 2:3. Vyrovnání zařídil další povedenou střelou Beny – 3:3. Poté jsme vyhráli buly na soupeřovu půlku a při pokusu o průnik byli faulováni. K trestnému úderu se postavilo duo obránců Netol – Filip a druhý jmenovaný se krásnou ranou postaral o naše vedení – 4:3. Tento obrat ve skóre z 2:3 na 4:3 trval pouhé 4 sekundy. Leč Benešovu se o 1 minutu později povedlo to samé a dvěma góly během osmi vteřin otočil skóre.

Poslední část jsme už fyzicky nezvládli. A dá se říct, že už ani štěstí při nás nestálo. Soupeř si uvědomil, že nám chytá hráč z pole a zasypal Samra spoustou střel z dálky. Tři prošly až do sítě a daly tak podobu konečnému výsledku 4:8.

PS – speciální pochvalu bych věnoval Samrovi a celé obraně. Myslím, že jsme odehráli 2
nadprůměrné zápasy.

Pokud chceme v budoucnu pomýšlet na udržení v této lize či dokonce na postup, ukázala se nám v neděli správná cesta. Náš „hurá florbal“, který praktikujeme na tréninku a většině zápasů v lize, je účinný pouze proti slabým soupeřům typu Noxa. Proti stejně silným či silnějším týmům je třeba hrát stejně takticky jako na tomto turnaji.

Problém je v tom, že to není tak zábavný. Nicméně je to účelný styl. Pokud se ho chceme držet, dá se určitě i zlepšovat. Hra na brejky a rychlé přečíslení soupeře Inseminátorům svědčí. Ale nejde to praktikovat ve více než 10 lidech do pole, protože pak se člověk prostě nedostane do zápasu, protože furt sedí na střídačce a nedej bože, že je někdo na jeho postu vyloučený, to si taky nemusí zahrát skoro celou třetinu 🙂

Možná by stálo za zamyšlení na příští sezónu to, že zápasy hraje ten, kdo chodí na tréninky, protože zápasy jsou za odměnu :-). A na turnaje by se prostě jezdilo v počtu 10+1. Je to věc k diskuzi a taky záleží na tom, jak moc to s ligou myslíme vážně…

Autor: Milánek

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.