Pohár ČFBU 2009

Tak jsem se konečně dal do kupy z dalšího náročného výletu s florbalem a sepíši zde pár dojmů plus přidám trochu suché statistiky.

První soupeř (MDDM Ostrov) byl před turnajem tak tajemný, že jsem byl zvědav kdo přijede. Poznání bolelo. Doslova. Nabušený tým ranařů, na který jsme fyzicky totálně neměli. První třetinu jsme odehráli ještě vcelku vyrovnaně 0:0, ale po druhé jsme již prohrávali 0:3. Osobní souboje jsme prohrávali a začali se vztekat na rozhodčí, kteří sice svým volnějším metrem do vyhroceného závěru nemalou měrou přispěli, ale vyvést z míry jsme se nechat neměli. Vyvrcholením frustrace pak byla ČK2 pro Filipa a rozbitý odpadkový koš na chodbě…Snad mu bude těžce zaplacené pivo v Okříškách chutnat :-)

Druhý tým (Zdar Bar) dělal čest svému jménu a byl nám rovnocenným soupeřem jen na baru. Spousta volného místa na hřišti, jejich nedůraz a bezzubá ofenziva znamenalo naši výhru 4:0. Škoda že jsme nevyhráli více a nesrovnali trochu skóre do tabulky. Pravděpodobně jim ale scházeli nějací hráči, Zdar Bar hraje 6. pražskou soutěž a v minulém roce se umístil ve středu tabulky.

Sobotní večer byla inseminátoří klasika, nechám bez komentáře :-)

Ranní soupeř v neděli (Štíři ČB) byl nad naše síly. Technicky i rychlostně vybavené mužstvo, které nám moc šancí nedalo. Do několika jsme se ale dostali a škoda že jsme je neproměnili, mohl by výsledek vypadat o něco lépe a i bůhví jak by se jim hrálo za stavu 1:1 či i 1:2…Proti takovým mužstvům si vypracujeme dvě, tři šance za třetinu a pokud chceme upět, musíme proměnovat. Upřímně řečeno ale soupeř nad naše síly.

Poslední zápas proti vítězi naší skupiny (FBC Ekonom) byl dle mého názoru naším nejlepším zápasem víkendu. Soustředění výkon v obraně a rychlé i přesné kombinace dopředu znamenalo, že jsme s účastníkem 5. pražské ligy drželi krok až do samého závěru. Remíza by tomuto zápasu určitě slušela, ale gól Ekonomu do naší prázdné brány minutu před koncem znamenal prohru 2:4. Škoda, že jsme opět neproměnovali šance, ať zblízka, či z dálky, bránu jsme buď netrefili, nebo stříleli do brankáře. Nějaký fantastický zákrok jejich gólmana si nevybavuji.

Pohár hodnotím vesměs kladně. Poslední zápas ukázal, že s týmy až do 5. ligy můžeme sehrát vyrovnaná utkání. Ostrov je mi záhadou jak se dostal do nejnižší Karlovarské soutěže, ale dle jejich výkonu bych je tipoval minimálně na úroven Štírů, 3. liga, a ta je přeci jen nad naše síly…