Vánoční turnaje

Sice trochu s časovým odstupem, ale přece jen menší článek ohledně našich dvou vánočních turnajů.

Začnu nejdříve oficiálním, 21.12. v Hamr Sportu Braník. Oba dva zápasy jsme hráli s týmy, kteří byli v tabulce hned za námi, jednalo se tedy vždy o zápas za 6 bodů. Bohužel se nám nepodařilo vybojovat ani jeden…V prvním zápase jsme drželi vyrovnaný průběh až do začátku třetí třetiny, kdy to do té doby bylo 1:1, šance byly na obou stranách a i když Las Plantas měli asi územní převahu, krok jsme statečně s nimi drželi. Bohužel ve třetí třetině jsme se po pár smolených gólech a nejednoznačných výrocích rozhodčích (nebo spíše rozhodčího) sesypali. Neudrželi jsme nervy na uzdě, obdrželi jsme spoustu trestných minut a k tomu ještě dvě červené. Pokutovník je platný od 1.1.2009, tudíž máte kluci štěstí že si Vás tým nestáhne už teď. Konečný výsledek utkání všichni známe. Do druhého zápasu jsme nastoupili s odhodláním tuto prohru odčinit, ale bohužel za prvních deset minut jsme prohrávali 0:3 a to se potom proti tak dobrému mužstvu těžko dotahuje. Šance jsme opět měli, neproměnili a dostávali jsme poté góly po protiútocích do otevřené obrany.

Možná dobře že se nám zápasy tak hrubě nepovedly, zamysleli jsme se, udělali pár změn v sestavě a změnili systém hry. Výsledkem toho byla dobrá hra a i dobré výsledky na vánočním turnaji organizovaném Buldoky. Nejdříve možná pár slov k organizaci. Nezlobte se na mě kluci, ale tohle bylo opravdu salátové vydání. To že mi nevyjde rozpis zápasů o více než hodinu je na zamyšlení, jak jste to počítali? Zápasy o nic ve skupinách jsou tedy 2×10 minut a zápasy kde jde o všechno 2×8 a o umístění se nehraje vůbec. Sorry, ale takhle asi nee. Jo a ještě jedno ponaučení do příštího ročníku – udělejte pavouka hned na začátku. Když se turnaj hraje systémem jako hokejové MS a oni pavouka mají, nevím proč byste ho nemohli mít i Vy.

Změnou v sestavě bylo posunutí Milánka na křídlo, což se nakonec ukázalo jako velmi dobré řešení u kterého také zůstaneme i do příštích zápasů. Nevím kolik z Vás to ví, ale Milan byl i vyhlášen nejlepším pravým křídlem turnaje – je v All Stars turnaje. Nevím ale kolik měl on, a my ostatní, kanadských bodů, na stránkách pořadatelů stále nejsou ani výsledky…Zápasy ve skupinách jsme začali zápasem proti pořadateli, který jsme prohráli 1:4 (??), ale hráli jsme veskrze dobře. Buldoci nám dali snad všechny góly z protiútoků, když na place byla naše první pětka s obranářskou dvojkou Michal + Ondra, která měla velké útočné choutky. Do dalších zápasů jsme prohodili obrany, Michal s Ondrou šli podpořit druhou lajnu v útočení, Filip se Zajdou odbránili naši elitní útočnou formaci. Výsledky se dostavily! Oba dva zbývající zápasy ve skupinách jsme vyhráli a skončili nakonec na prvním místě tabulky. Zde ještě fungoval pavouk a hráli jsme proti poslednímu ze skupiny druhé. Nepamatuji si skóre, ale vím že jsme vyhráli :-) V semifinále jsme hráli proti Buldokům, kteří jako poslední z naší skupiny porazili vítěze skupiny druhé. Obě dvě semifinále a zápasy o 3. a 1. místo byly zápasy o prvním gólu. Mančafty víceméně vyrovnané a času kurva málo na otočení. V semifinále dali první gól Buldoci, stáhli se a i když jsme pár střel měli, jejich gólmana jsme bohužel neprostřelili…V zápase o třetí místo se nám naštěstí krok srovnat podařilo v hodině dvanácté (1:1), ale v nájezdech jsme bohužel pohořeli. Oni proměnili dva, my ani jeden. Škoda že jsme v semifinále, nebo aspon v zápase o 3.místo, nevedli my…Ale jinak turnaj hodnotím velmi pozitivně, dobře jsme si zahráli, žádné bezhlavé honění se dopředu za každou cenu, rozvážná rozehrávka a krátké příhrávky slavily úspěch. Snad všichni koukáte na fotbal a víte jakým stylem hraje Chelsea nebo AC Milan. Tak bychom měli taky hrát :-) Na to jak hraje Arsenal nemáme techniku ani fyzičku.