Zhodnocení sezóny 2008/2009

První sezóna našeho klubu začala dlouho před naším prvním oficiálním zápasem, který se odehrál v tělocvičně kunratické základky 30.srpna 2008 proti FBK VŠSK PedF UK. Pamatuji si naše rozhovory s klukama před a po promoci, že společně založíme florbalový klub a budeme pokračovat v našich florbalových kariérách započatých na Hvězdárně. Rok 2007 jsme nestihli, 2008 již ano.

Ustanovují schůze klubu proběhla v březnu 2008 ve Vltavě a pár měsíců nato jsme již stáli proti týmu ze čtvrté ligy. První gól v histori dal Ondra, první dvě minuty si odseděl Pavel a prohráli jsme 2:7. Ještě pro připomenutí, tento zápas jsme odehráli v šesti lidech! Pohár byla pro nás i přes nepříznivé výsledky velká zkušenost, pro příští sezónu jsem nás opět přihlásil, konfrontace s lepšími týmy nám může jen prospět. Trénovat jsme i pro ušetření korunky začali v srpnu v tělocvičně ZŠ Bítovská. Malá, ale naše :-) Snad jsme se tam i něco naučili, protože pak v druhé polovině sezóny jsme odehráli lepší utkání a získali i více bodů než na začátku.

Nebudu tady komentovat zápas po zápase, jen ve shrnutí zápasy co mám v paměti. Hned ten první, proti favoritovi skupiny, jsme odehráli velmi dobře a vybojovali zaslouženou remízu. Jedno velké negativum tento zápas ale měl a to moji neomluvitelnou chybu při vyplnování zápisu. Snad už mi Pavel od té doby odpustil. Zápas, který asi všechny z nás mrzí nejvíc, je ten z října na Děkance proti Hopochos – prohra 2:4. Pamatuji si, že šancí jsme měli jako máku, ale nic nedali a soupeře pouštěli do brejků…Další zápasy na přemýšlení byly ty vánoční – skóre z dvojzápasu proti soupeřům o postup 2:14 mluví samo o sobě. Z lekce jsme se ale poučili a nyní v květnu jsme jim byli více než vyrovnaným soupeřem. Výsledky máte ještě v čerstvé paměti. Po zápase v lednu s Kolovraty (kde byli jasně lepší a vyhráli 6:2) jsme měli šnůru šesti vítězných zápasů! Škoda jen že jsme nedávali více gólů, nemuseli bychom pak na Děkance počítat kolik jich ještě musíme dát…

Nyní nás čeká Jarní pohár a Slovak Open. Pokud budeme pokračovat v našich posledních výkonech, máme na těchto turnajích šanci uspět. Zpátky do tréninku půjdeme na soustředění v srpnu a poté v září snad do nějaké velké haly. Snažím se o Lyceum, Hamr, Radlice, tak snad nám něco vyjde, velkou halu s kvalitním povrchem na tréninky potřebujeme. V záloze mám ještě Radotín, ale to je pro plno z Vás hodně z ruky…Losování soutěže je v červnu, tak si držme palce ať dostaneme podobnou skupinu jako teď Buldoci a půjdeme si pro postup! Z týmu mám dobrý pocit, má vítězného ducha a je určitě v jeho silách to do 6.ligy v příštím roce dotáhnout!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *