1. turnaj: Vstup do sezóny za 3 (i body)

Tak jsme se dočkali. Po roce opět v šesté lize, tentokrát snad na víc sezón, než jen na jednu… Herně to vypadá, že klidný střed tabulky by letos nemusel být neřešitelným problémem.

Inseminátors vs. IBK Tajula 3:5

Po oťukávacím úvodu se jako první inseminátor v této sezóně prosadil střelou zblízka Samr. Zdálo se, že zápas ovládne naše souhra, neboť i druhá branka padla z naší hole – v přesilovce se trefil Tomáš Bílek po přihrávce Netola. Vedení 2:0 jsme ale do konce první třetiny neudrželi, přesilovkovým gólem se prosadil i soupeř.

Vstup do druhé části, vlastně celá druhá třetina, se nám vůbec nepovedla. Soupeř ji vyhrál 4:0, když využil každou svou šanci. Tajula hrála chytře, většinou na brejky, na které jsme bohužel nenašli protizbraň. Většina jejich gólů byla z dorážek a důsledného dohrávání herních situací, tedy způsobem, který nám chyběl.

Do třetí části jsme vstoupili s myšlenkou forčekingu a totálního florbalu. Napadání za soupeřovou brankou, více střel a zarputilost, to byly atributy poslední části hry z naší strany. V osmé minutě se druhým přesilovkovým gólem prosadil Beny, po přihrávce Samra. Poslední 4 minuty jsme soupeře tlačili, měli spoustu šancí, nicméně branku se nám už vsítit nepodařilo. Nebyli jsme horším týmem, spíš nedůslednějším. Tento soupeř byl určitě z kategorie „hratelných“.

Inseminátors vs. FBC Čelákovice 4:3

Obdržená branka v páté vteřině zápasu, tak to tu ještě v historii inseminátorů nebylo. Začátek jak z hororu. Ale možná i to v nás probudilo bojovného ducha, který se naplno projevil až ve druhé třetině. Tu první jsme prohráli 1:0 a Jarin se pod maskou červenal, že i pravé české ředkvičky z farmářských trhů by mu záviděly.

Další přesilovkový gól (v tu sobotu již třetí přesilovkový) vsítil kanonýr Tomáš Bílek. Třicet vteřin po něm se po přihrávce Cajdy trefil Černoch a šli jsme do vedení. Soupeř nelenil a přidal na svou stranu ukazatele skóre dvě branky, takže inseminátoři opět jednu branku ztráceli. V čase 11:59 se parádní kombinací prosadila dvojička B-B, Beny jako střelec, Tomáš Bílek jako asistent. „Gól do šatny“ byl zajisté zlomovým okamžikem.

Poslední třetina byla herně vyrovnaná. Šli jsme 2x za třetinu do oslabení. To první jsme nejen ubránili, ale i díky individuální akci Milánka proměnili v naši výhodu. Gól v oslabení nám do žil vlil spoustu energie, kterou jsme na posledních 11 minut zápasu potřebovali. Bojovali jsme o udržení těsného výsledku, každý inseminátor se na hřišti vydal ze všech sil. Vydřené 3 body do tabulky se hodí a sobotní odpoledne v Ruzyni se tak dá označit za relativně úspěšné.

Autor: Milánek

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.