2. turnaj: Po delší době opět výlet skoro až na Vysočinu

Po prvním turnaji, který se jako jeden z mála odehrál v Praze, jsme vyrazili pro další body na východ. Čekali nás dvě „béčka“ a cílem bylo získat alespoň 4 body. Nakonec se nám po velkém úsilí podařilo tento cíl těsně splnit.

SKP Olympia Kutná Hora B – Inseminators 3:3

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu, který získal 1. turnaj stejně bodů jako my a ranní zápas ve Zruči nad Sázavou vyhráli. Věděli jsme tedy, že nás čeká spíše těžší soupeř. Do zápasu jsme nastoupili v 11 hráčích do pole a s opilým Jarinem v bráně. Chybělo nám duo Milánek-Venca, což při jejich sehranosti bude asi vždy znát. Zápas byl velice vyrovnaný a z kraje zápasu bylo jen málo šancí. Skóre otevřel ke konci první třetiny Beny, ale bohužel se soupeři po nedůrazné obraně podařilo vyrovnat 6 vteřin před koncem první části. Druhá části pokračovala ve vyrovnaném duchu a opět skončila 1:1. V poslední třetině nás podržel už vystřízlivělý Jarin chycením nájezdu, ale kapitán soupeře, který nájezd neproměnil, poslal svůj tým do vedení svým druhým gólem v zápase 3,5 minuty před koncem utkání. V konci utkání jsme dali vše do útoku a při power play vyrovnal Tomáš Bílek 12 vteřin před koncem přesnou střelou od mantinelu.

Inseminators – FbK Olymp Praha B 3:1

Druhý zápas byl proti Olympu s jejichž „áčkem“ jsme hráli posledně v 6. lize. Do našeho zápasu šli s 0 bodů na kontě, takže na výhru jsme si věřili. V zápasu se nám velice povedl úvod, kdy nás poslal do vedení Netol dělovkou z dálky už v druhé minutě. Následně naše vedení navýšil a klid nám přidal Tomáš Bílek jeho typickou střelou nad rameno brankáře. Zdálo se, že máme zápas pod kontrolou, ale soupeř svým agresivním napadáním nám neustále působil potíže a taky se mu podařilo do konce první části snížit. Až do páté minuty poslední třetiny viselo naše vedení „na vlásku“, kdy nás uklidnil krásnou střelou Ondra. Jarin nás následně ještě podržel chycením nájezdu a vedení 3:1 jsme si pohlídali až do konce.

Autor: Filip Cajthaml

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.