10. a 11. turnaj: Plánované bodové žně se nekonaly

Poslední 3 zápasy v sezóně jsme chtěli uhrát naplno. Tedy na 9 bodů. Bohužel jsme plán splnili jen na 33%.

Inseminátors vs. FBC Texas 4:5

Odveta proti Texasu v hale v Benátkách nad Jizerou za slunečného nedělního odpoledne se nevydařila podle plánu. Zápas to byl vyrovnaný, se soupeřem jsme drželi krok, nicméně s trochou štěstí na straně Texasu a smůly na naší straně se vesměs vyrovnaný zápas nepovedlo dovést alespoň k remíze, tedy k jednomu bodu do tabulky.

Texas byl extrémně běhavý, zdálo se, že se z minulého zápasu poučil. Na takové tempo nejsou Inseminátoři připraveni 🙂

Inseminátors vs. FBC Vokovický Šavle 5:3

Předposlední zápas v lize. Sešli jsme se v hojném počtu – 9 útočníků, 4 obránci a 1 gólman. Začali jsme parádně – Beny 1:0, Kosťa 2:0, Cajda a jeho velký bekend 3:0, Milánek 4:0. První třetina byla jednou z nejlepších inseminátorských třetin v této sezóně. Jenže jsme usnuli na vavřínech a nechali ve druhé části soupeře snížit na 4:2. Na konci prostřední třetiny jel ještě trestné střílení Beny, ale nedal.

Poslední část byla kapánek nervózní, snažili jsme se udržet náskok, leč marně. Soupeř se dotáhnul na jedinou branku a naše úsměvy na střídačce začaly být poněkud křečovité. Naštěstí při powerplay Šavlí jsme do prázdné branky dopravili kostrbatě míček a zápas tedy skončil 5:3 v náš prospěch.

Inseminátors vs. RFK Pohoda Praha 2:3

Co k tomuto zápasu napsat? Matematika zněla jasně – výhra = setrvání v této lize. Začali jsme špatně, 2 góly během prvních deseti minut nás trochu rozhodily. Pohoda hrála nečistě, faulovala, měla za celý zápas 5 vyloučení. Využili jsme pouze jediné, když v polovině třetí třetiny snižoval Venca po přesilovkové souhře Milánek x Lukáš na 2:3.

Nepodrželi nás ani opory – další trestné střílení v tomto dopoledni vzal na sebe Milánek, ale nechal se rozhodit gólmanem soupeře a z bekendu nezakončil přesně. Tento zlomový okamžik nám neumožnil snížení na 2:1 a tak jsme se dál trápili s dvougólovým mankem. Pohoda pak přidala další branku na 3:0 a už to vypadalo špatně.

Vrhli jsme všechny zbylé síly do útoku a snížili na 1:3 zásluhou Kosti. RFK Pohoda nevěděla, kde jí hlava stojí, ale její brána byla snad zakletá. Po Vencově snížení na 3:2 jsme soupeře zatlačili před jeho branku a bušili do zavřených vrat. V největším tlaku se nechal hloupě vyloučit Samr a tím zpečetil naši prohru o jeden gól a nejspíš i sestup o soutěž níž.

Autor: Milánek

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.