5. turnaj: Požár v Berouně

Jestliže jedno z našich kol bylo odloženo kvůli požáru na střeše berounské haly, tak naše obrana způsobila poslední víkend málem podobný požár. Absence tří stabilních obranců byla bohužel hodně znát. Dvě prohry zamíchaly pořádně s našimi ambicemi v této sezóně. Před turnajem jsme byli 2 body od postupu a teď jsme 2 body od sestupu. Měli bychom tedy bít na poplach, jak kostelník při požáru města. Nebo Kostelník? 🙂

Inseminátors – Fbc Vokovícký Šavle 4:6

První zápas jsme sehráli se soupeřem, který ležel bezpečně pod námi, ale tímto zápasem se na nás nebezpečně dotáhl. Soupeř byl početně jasně v nevýhodě, tak jsme čekali, že nad soupeřem budeme mít fyzicky výhodu, uběháme je a zápas vyhrajeme. Bohužel jak už jsem zmiňoval, tak nesehranost v obraně se maximálně projevila a snad každý obdržený gól byl laciný. Hattrickem nás zejména položil hráč s číslem 16. V první třetině jsme dvakrát poměrně rychle odpověděli na soupeřův gól a první třetina tedy skončila 2:2. Zkraje druhé třetiny jsme se poprvé ujali vedení, když jsem se štestím zakončil svůj samostatný únik. Jarin pár vteřin na to podržel vedení vytlačením protihráče při nájezdu. „Šestnáctka“ stačila ještě vyrovnat když proklouzla naší obranou jak nůž máslem, ale Lukáš nám vedení před koncem druhé třetiny vrátil. Předpoklad, že budeme mít ve třetí třetině více sil byl sice logický, ale bylo nám to prd platné. Šavlím jsme dovolili zadarmo 3x skórovat a obdrželi jsme překvapivou, ale zaslouženou porážku.

Inseminátors – Fbc Čelákovice 6:9

V první letošní odvetě nám Čelákovice vrátili porážku ze zahajovacího turnaje a to zejména díky první třetině. Obrana byla stále nesvá a dopředu odevzdaný Jarin taky příliš nepomohl. Po třech minutách stav 0:3. Využitou přesilovou hrou přidal soupeř ještě jeden gól a skóre po první třetině bylo hrozivých 0:4. Na tomtu stavu se také podílel soupeř brankáře, který pochytal několik našich slibných příležitostí. Ve druhé třetině jsme ukázali, že v charakteru je naše velká síla. Řekli jsme si, že když oni nám mohli dát 4:0 za třetinu, tak my můžeme taky. Dva zásahy Milánka a jeden Samra nás k tomu velmi přiblížily. Zejména druhá Milánkova trefa byla výstavní. Zpracování do kříže ve sprintu a zakončení do víka. Najednou jsme zápasu dominovali my a ve vzduchu byl cítit velký obrat. Do kolen nás však poslal náhodný gól vteřinu před koncem třetiny. Vůbec bylo neuvěřitelné co všechno Čelákovicím proti nám, ale i v jejich předešlém zápase, spadlo do brány. Ty kluci musí mít hrozný neštěstí na holky. 🙂 O zápasu pak definitivně rozhodly dvě rychle inkasované branky v první minutě třetí třetiny, které nás dostaly zpět do čtyř gólového manka. Ke cti nám slouží, že jsme se nevzdali a stále se snažili o zvrat. Když jsem sledoval hru ve třetí třetině, tak mi přišlo nereálné, že prohráváme o tolik gólů. Rozdíl v efektivnosti využití šancí byl však velký. V závěru jsme se pokusili ještě o power-play, ale ta nic nepřinesla a zápas tak skončil 6:9.

Rozhodně náš nejhorší letošní turnaj. Příští týden na Děkance už musíme bodovat!

autor: Filip Cajthaml

Příspěvek byl publikován v rubrice liga se štítky a jeho autorem je David Cajthaml. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.